forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

   Урочисті заходи з нагоди 28 річниці Збройних Сил України в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою:

     -   27 листопада 2019 року відбувся концерт народного аматорського хору ветеранів війни та праці міського палацу культури під художнім керівництвом Миколи  Красножона. 

        У концертній програмі колективу прозвучали пісні про Чернігів, про героїв АТО, народні українські пісні  на музику Миколи Красножона.

     - 04 грудня 2019 року відбулося військово-спортивне свято «Маю честь служити Україні!». На заході були присутні гості: здобувачі освіти         ЗОШ № 29 та Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді. 

   9 листопада 2019 року до Інституту завітали першокурсники Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Ліцеїсти ознайомились з історією Інституту, науковими досягненнями, матеріально-технічною базою, поспілкувались з керівництвом Інституту, завідувачами кафедр, науково-педагогічними працівниками і курсантами, отримали консультації щодо основних вимог Правил прийому до Інституту, особливостей навчання та з усіх питань, які їх цікавили. Ми завжди раді бачити всіх у стінах нашого Інституту, який є структурним підрозділом Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” – визнаного лідера вищої технічної освіти України, що входить до числа кращих університетів світу за версією міжнародних рейтингів QS і Webometrics!

   У  Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою

   08 листопада  2019 року 120 ліцеїстів  разом із керівництвом і вчителями долучилися до  ХІХ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності «Від бересту – до "цифри"», присвяченого Дню української писемності та мови  й  95- ї річниці Українського радіо .

   Радіодиктант об’єднав усіх небайдужих навколо українського слова.

   Проведений захід викликав у присутніх багато приємних почуттів тому, що він  єднає нас в одну українську родину.

   24 жовтня  2019 року  здобувачі освіти Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою традиційно взяли участь у щорічному осінньому балі для учнів Чернігівської  загальноосвітньої  школи  I-III ступенів № 29, який відбувся в стінах Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва.

   Більше години  ліцеїсти та школярі кружляли в танці, виконували  польку, мазурку, вальс . Присутнім було  продемонстровано  майстер-клас від студії спортивного танцю «Талісман».

   Урочисті заходи з нагоди державного свята – Дня захисника України в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою:

   09 жовтня 2019 року педагогічні працівники разом із вихованцями ліцею взяли участь у обласному заході, який був присвячений  проводам призовників  області до лав Збройних сил України та інших військових формувань, біля Пам’ятного знаку Борцям за волю і Незалежність України.

   Цього ж дня в ліцеї відбулось військово-спортивне свято.

   У Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою 2 жовтня 2019 року відбулися урочистості з нагоди Дня працівників освіти.            

  Начальник ліцею Микола Шпак відкрив захід святковою промовою та найкращими побажаннями на адресу працівників освітнього закладу. Під час урочистої частини працівники ліцею були заохочені подяками  та грамотами.

  Ліцеїсти привітали присутніх  цікавою концертною програмою.

   У  Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою 25 вересня відбулося спортивне свято з нагоди Дня фізичної культури і спорту України.

  Спортивні змагання проводились з п’яти видів спорту, переможцями та призерами в яких стали:

    Підтягування на перекладині:

    1 місце - Остапенко Денис ( 3 взвод 11класу) з результатом 26 разів;

    2 місце – Кот Микита ( 2 взвод 11класу) з результатом 24 рази;

    3 місце – Кекух Іван ( 4 взвод 10класу) з результатом 23 рази;

   У Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою 02 вересня 2019 року відбулися урочисті  заходи  з нагоди Дня знань та посвячення вихованців першого курсу в ліцеїсти.

   У заходах взяли участь заступник начальника Управління освіти і науки Чернігівської  облдержадміністрації Олена Соронович,  Голова громадської організації «Єдина родина Чернігівщини» Микола Шанський,  голова Піклувальної ради ліцею генерал-лейтенант  Любомир Петрів.

   За традицією першокурсники  дали  урочисту обіцянку та забов’язалися гідно нести ім’я вихованця ліцею.

   Назвати 25-річного комбата "молодим командиром" спаде на думку хіба що людині, яка не знає "Стрижа" та його бойовий шлях. Прийшовши в бригаду навесні 2015 безвусим лейтенантом, Роман за ці п'ять років встиг повоювати скрізь, де вели тяжкі бої Чорні запорожці: під Богданівкою і Новотроїцьким, в Авдіївській "промці" і на Світлодарці.  Встиг навіть отримати кілька нагород, серед яких Орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеню та найвище народне звання "Народний Герой України", за утримання позиції "Орел" взимку 2017 року.

   Команда ліцеїстів Чернігівського ліцею з посиленою військово фізичною підготовкою з 30 травня по 2 червня  2019 року взяла участь у X  Всеукраїнській спартакіаді серед військових (військово-морських) ліцеїв та ліцеїв (коледжів) з посиленою військово-фізичною підготовкою з військово-прикладних видів спорту і посіла 16 місце серед 26 команд учасниць.

   У Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою  24 травня 2019 року  відбулося свято останнього дзвоника.

   У заході взяв участь Голова громадської організації  «Єдина родина Чернігівщини» Микола Шанський.

   Начальник ліцею полковник  Микола Шпак  у своєму виступі зазначив, що      це свято  для  кожного ліцеїста  по - своєму  радісне і водночас хвилююче: для   першокурсників  - це  змужніння за рік навчання в ліцеї, для   випускників  останній  дзвоник   символізує  початок шляху у доросле та самостійне життя.

   Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять випускників і всіх, хто загинув, захищаючи територіальну цілісність України на сході держави.

   10  травня  2019 року  вихованці ліцею взяли участь у мітингу-реквієму «Пам’ять загиблих – у спадок живим» на території Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут»( філія Національного військово-історичного музею України ), селище Пам’ятне Чернігівській області.

   Учасники делегацій на чолі з Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич поклали  квіти до пам’ятного знаку, а ліцеїсти продемонстрували присутнім флеш-моб «Марш нової армії». Ліцеїсти відвідали музейну експозицію яка складається з залізничної платформи та 4-х залів-вагонів, які стилізовані зовні під вагони тих часів.

   Заходи в Чернігівському ліцеї з ПВФП з нагоди Дня пам’яті та примирення та  74-ї річниці  Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні:

     -  07 травня 2019 року 150  вихованців ліцею відвідали військово-патріотичний захід «Три війни – одна звитяга» за підтримки Чернігівської обласної державної адміністрації  та Громадської організації Спілки ветеранів десантників «Північ», який проходить у Чернігівському обласному молодіжному центрі. Головна мета заходу-сприяння згуртуванню суспільства України, військово-патріотичне виховання молоді.

   18 квітня 2019 року на базі Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою відбулись урочистості з нагоди закриття навчально-польових зборів для здобувачів освіти 11-х класів закладів освіти обласного підпорядкування.

   З 16 до 18 квітня 2019 року для юнаків та дівчат було організовано насичену навчально-виховну програму: практичні заняття, екскурсія до військової частини смт Гончарівське з оглядом військової техніки,  знайомство з роботою реанімобіля, вечір знайомств у рамках патріотичного проекту «Я - майбутнє України», перегляд художнього фільму «Крути 1918».

   Третій день навчально-польових зборів для хлопців і дівчат був не менш насиченим на події та враження.

   У казармі Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою о 06:00 годині пролунала команда «Навчальна тривога!». Хутко піднявшись із теплих ліжок, учасники зборів швидко одягнулись і вишикувались на плацу. Для них це було несподіванкою. Керівник зборів повідомив, що очікується повітряний удар противника і поставив задачу переміститися в запасний район. Під час пересування було відпрацьовано дії при повітряному нападі противника та при застосуванні зброї масового ураження, а також при артилерійському обстрілі.

   Ранок другого дня для учасників навчально-польових зборів розпочався з переїзду до військової частини смт. Гончарівське Чернігівського району.

   На полігоні відбулися тренувальні заняття з виконання вправи стрільби з автомата Калашнікова, після яких кожен учасник навчально-польових зборів зробив десять влучних пострілів у мішень з відстані 100 метрів. Стрільба з автомата Калашнікова стала однією з найяскравіших подій дня для усіх без винятку учасників зборів.

   По 10 набоїв відстріляли з автомата сьогодні старшокласники в Гончарівському. Там пройшли навчальні стрільби для учасників обласних навчально-польових зборів – це учні 9 ліцеїв та інтернатів області. Крім них, у на полігоні в Гончарівському з понеділка стріляють 11-класники з усієї Чернігівщини – понад 3000 школярів. До того вони пройшли теорію на місцях.
    Від дев’ятої ранку на військовому полігоні у Гончарівському по мішенях стріляють ліцеїсти та старшокласники. У них – другий етап військово-польових зборів.

   З метою формування почуття патріотизму у молодого покоління, набуття учнями знань, умінь та навичок, необхідних захиснику Батьківщини, четвертий рік поспіль проходять навчально-польові збори для понад 260 учнів 11-х класів дев’яти закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування на базі Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Вже традиційно участь у заході беруть і дівчата, які вивчали предмет «Захист Вітчизни» за програмою для юнаків.

   13 квітня 2019 року у ліцеї відбудеться День відкритих дверей. Початок заходів о 10.00 біля навчального корпусу ліцею.

   

 

‘Improve your life with English’  під такою назвою  27.03.2019 року  пройшла розважальна – пізнавальна програма з англійської мови у Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою у рамках тижня іноземної мови. Знання англійської мови в наш час грає все більш важливу роль у пристосуванні кожної людини до сучасних світових умов і дає просто величезні переваги майже у всіх сферах життя тим людям, які нею володіють.

     Вихованці ліцею здійснили віртуальну подорож у Велику Британію, занурилися в історію, культуру, традиції та спосіб життя британців.

     Ліцеїсти переконливо  висловлювали свої думки стосовно значення англійської у їхньому житті, демонстрували свої знання англійської у  віршах, піснях та жартівливих сценках. Захід  викликав у присутніх безліч позитивних емоцій та мотивував до подальшого вдосконалення  навичок володіння англійською мовою.  

   

21-23 березня 2019 року у Ліцеї-інтернаті № 23 «Кадетський корпус»      м. Києва  проходив VІ Відкритий всеукраїнський фестиваль-конкурс військово-патріотичної пісні «Пам’ять серця», присвячений Дню Пам’яті та Примирення, вшанування захисників Батьківщини різних поколінь.

   У фестивалі – конкурсі   взяли участь 14 колективів  вихованців  військових ліцеїв, ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, козацьких та кадетських класів, учні навчальних та позашкільних закладів України, діти військовослужбовців та учасників АТО та ООС. Вже в третє  у конкурсі взяли участь ліцеїсти Чернігівського ліцею з посиленою військово – фізичною підготовкою.

   20 березня 2019 року  в Чернігівському ліцеї з ПВФП відбулась літературно-музична композиція «Тарас Шевченко – у пісні і слові» за участю капели бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм під керівництвом заслуженої артистки України Раїси Борщ і заслуженого працівника культури України Миколи Борща, присвячена 205-й річниці від  дня народження Т.Г.Шевченка.

   У вступному слові заслужений вчитель України, вчитель української мови і літератури Ольга Гребницька наголосила присутнім на значенні творчості великого Кобзаря для сучасників. На заході прозвучали в супроводі  національних інструментів  народні пісні і пісні на вірші Тараса Шевченка. Вірші  поета  декламували ліцеїсти.

   Вихованці ліцею  щиро подякували   артистам за їх творчість, талант і внесок у збереженні національних музичних традицій.

    У Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою 13 березня 2019 року відбулося  літературно-мистецьке свято «Шевченко – це Україна, Україна – це Шевченко».

    Учителі методичного об’єднання української мови  і літератури, зарубіжної літератури  цікаво й майстерно підготовили презентацію про життя та творчість видатного українського поета  – Тараса Шевченка.

    Ліцеїсти читали вірші Великого Кобзаря, виконувалися пісні , відтворювали сторінки  інсценізовані із життя  поета.

    Любити свою Україну, свій народ — такий заповіт залишив Тарас Шевченко всім наступним поколінням українців.

   У Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою 06 березня 2019 року відбулися урочистості з нагоди Міжнародного жіночого дня. Начальник ліцею Микола Шпак привітав колектив зі святом 8 Березня. Зазначив, що жодна сфера людської діяльності не може обійтися без жіночого розуму, мудрості та енергії. Він подякував жінкам за щоденну самовіддану працю,  за  навчання й виховання ліцеїстів. Вихованці ліцею привітали жінок  цікавою концертною програмою.  Присутні отримали  позитивні емоції.

   У Чернігівському ліцеї з ПВФП  27 лютого 2019 року було проведено вечір пам’яті «Корюківка 1943. Злочин проти людства».  

   Заступник начальника ліцею з виховної роботи підполковник Андрій Заносієнко у своєму виступі зазначив, що масове вбивство мешканців села Корюківка (майже 7 тисяч людей), здійснене 1-2 березня 1943 року загонами СС та угорською військовою жандармерією під час Другої світової війни, було  найбільшою каральною операцією.

    У Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою

    20 лютого 2019 року з метою увічнення великої людськості, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності  захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини проведено літературно-музичну композицію «Герої не вмирають».

   З нагоди  Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ  колишнього СРСР  з республіки Афганістан  в Чернігівському ліцеї  з посиленою військово-фізичною підготовкою  14 лютого 2019 року відбувся концерт військового оркестру військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України під художнім керівництвом підполковника Ігоря Кішмана.

   У концертній програмі колективу прозвучали  всесвітньо відомі музичні композиції, які супроводжувалися бурхливими оплесками присутніх. 

  На закінчення ліцеїсти сфотографувалися з військовиками  на згадку про зустріч.

   З нагоди  Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ  колишнього СРСР  з республіки Афганістан  в Чернігівському ліцеї  з посиленою військово-фізичною підготовкою  12 лютого 2019 року відбулися  урочисті заходи.

  У заходах узяв участь командир 3 стрілецького батальйону Національної гвардії України, учасник антитерористичної операції полковник Олександр Рибак.

   У Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою 30 січня 2019 року серед взводів першого курсу (10 класів) відбулися змагання з інтелектуальної гри « Віват, інтелект!».

  Змагалися  п’ять команд. Боротьба за перемогу була напруженою. Вболівальники підтримували учасників дуже емоційно. На заході панувала атмосфера дружби, взаєморозуміння і підтримки.

  Команда – переможниця була нагороджена медалями, а команди – призери отримали смачні пироги.

  Такі змагання виховують у юнаків креативність, співпрацю та наполегливість.

   29 січня 2019 року  вихованці Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою на чолі з заступником начальника ліцею з виховної роботи підполковником Андрієм Заносієнком, командиром роти підполковником Геннадієм Гайдеєм взяли участь у обласних меморіальних заходах з відзначення 101-річниці  бою під Крутами. На меморіальному заході були присутні народні депутати, громадські діячі, керівництво Чернігівської області. Ліцеїсти відвідали музейну експозицію Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут», поспілкувалися з начальником Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації Миколою Конопацьким.

   Аби здобути цю професію (та, до речі, й багато інших), варто, не злякавшись труднощів, після 9-го класу вступити до Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. І якщо ставитися до занять творчо, сумлінно, дисципліновано, одне слово – по-військовому, то мрія обов’язково справдиться. І бажаний виш стане реальним.

   Наразі – про життя ліцею (та себе в ньому) – із перших уст: начальника ліцею, вчителів та вихователів і самих ліцеїстів.

   У  День святого Миколая  до  Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою зі святковою концертною програмою  завітали учасники талант-студії  «ВІВА» Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва  під керівництвом відмінника освіти України  В’ячеслава  Маховки та творчого колективу Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування.

   Юні  артисти привітали  працівників і вихованців ліцею  піснями та танцями. Від святого Миколая ліцеїсти отримали солодощі,  а гості смачні пироги.  Cвято залишило у всіх присутніх багато позитивних емоцій.

   У Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою 12 грудня 2018 року в рамках "Всеукраїнського тижня права"  відбулася зустріч  за участю Завідувача сектору з питань запобігання і виявлення корупції Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області Андрія Трубенка, представників  регіонального центру з надання безоплатної  вторинної правової допомоги в Чернігівській області Олесі Пирковської,  Ірини Бондаренко,  Олени Якубенко та  інспектора сектору ювенальної превенції міського відділу поліції лейтенанта поліції  Марії Малай.

   Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності», Фондом ООН у галузі народонаселення,  Міністерством освіти і науки України  разом із ДНУ «Інститутом модернізації змісту освіти» і Громадською спілкою «СТЕМ КОАЛІЦІЯ» протягом жовтня-листопада 2018 року було організовано конкурс «Кращий СТЕМ*-урок». До Конкурсу долучилися вчителі з 17 регіонів України, які представили 329 уроків.

   У цьому Конкурсі взяла участь учителька математики та економіки Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Патрина Наталія Петрівна, урок якої був відібраний до фіналу.

   З нагоди  27-ї річниці Збройних Cил України  в Чернігівському ліцеї  з посиленою військово-фізичною підготовкою  05 грудня 2018 року відбулися  урочисті заходи та святковий концерт.

   У заходах узяв участь голова Піклувальної ради ліцею -  генерал-лейтенант  Любомир Петрів.

   У вітальному слові начальник ліцею полковник Микола Шпак наголосив на тому, що професійне свято українських військових заслужило всенародну повагу і шану.  Також він  відзначив вагомий внесок колективу в навчання і виховання майбутніх захисників держави.

   До 27 річниці Збройних Сил України в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою 04 грудня 2018 року відбулося військово-спортивне свято «Маю честь служити Україні!».

  Свято відкрив начальник ліцею полковник Микола Шпак, який відзначив важливість зміцнення здоров’я ліцеїстів, підвищення їх соціальної активності  і самосвідомості на кращих традиціях та здобутках воїнів Збройних сил України  й  побажав учасникам змагань чесної спортивної боротьби.

    До 27-ї річниці створення Збройних сил України в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою 27 листопада 2018 року відбувся концерт народного  аматорського хору «Діти війни» Палацу культури художньої творчості дітей, юнацтва та молоді Чернігівської міської ради під художнім керівництвом Валерія Пашкова. 

   9 листопада 2018 року у День української писемності та мови здобувачі освіти та працівники Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою долучилися до написання ХVIII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

    У Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою 07 листопада 2018 року до Дня  української писемності та мови  відбулася літературно-музична  композиція «Живи, красуйся, наша мово».

   Учителі методичного об’єднання української мови і літератури, зарубіжної літератури разом із ліцеїстами ознайомили  присутніх з  історією розвитку української писемності та мови,  її  важливого значення в консолідації українського суспільства, продемонстрували багатство та красоту рідного слова.

  Вихованці Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою 25 жовтня  2018 року традиційно взяли участь у щорічному осінньому балу для учнів Чернігівської  загальноосвітньої  школи  I-III ступенів № 29, який відбувся в стінах Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва.

  Більше години  ліцеїсти та школярі кружляли в танці, виконували  польку, мазурку, вальс й  інші танцювальні стилі. Також присутнім було  продемонстровано  майстер-клас від Київських хореографів.

   У Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою 24 жовтня 2018 року, до 74-ї річниці визволення України від нацистських окупантів, відбувся концерт народного аматорського хору ветеранів війни та праці міського палацу культури під художнім керівництвом Миколи  Красножона.

-  13 жовтня  відбулась зустріч  ліцеїстів із письменником, учасником антитерористичної операції  Геннадієм Молчановим.  Геннадій Анатолійович розповів вихованцям про лихоліття війни, про справжнє  військове лицарство захисників на сході України, а також про свою творчу діяльність.       

       Письменник презентував присутнім свою книгу «Перемир’я», яка розповідає читачеві про один день із життя солдата-минометника, книжка про героїчних людей, які боронять Батьківщину на Сході.

    -  10 жовтня здобувачі освіти  ліцею взяли участь в обласному військово-патріотичному заході «Я  патріот України», якій відбувся в Чернігівському обласному Палаці дітей та юнацтва. Перед початком заходу ліцеїсти  оглянули експозиції : «Українська повстанська Армія – історія нескорених» та «Макети зброї». Під час урочистостей вихованці ліцею переглянули відеофільм «Моя війна», знятий Чернігівськими журналістами. Хор ліцею виконав «Марш нової армії». Ліцеїсти  поклали квіти до Меморіальних стел загиблим учасникам АТО  та Героям Небесної Сотні.

 У Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою 05 жовтня 2018 року відбулися урочистості з нагоди Дня працівників освіти України. Начальник ліцею Микола Шпак привітав освітянський колектив зі святом, подякував працівникам освіти за щоденну самовіддану роботу, професіоналізм у справі навчання і виховання ліцеїстів.      

   Також начальник ліцею вручив Нагрудний знак  МОН України «Василь Сухомлинський» методисту навчального відділу Салай Зої Володимирівні за багаторічну сумлінну працю  на педагогічній ниві. Ліцеїсти привітали працівників освіти  цікавою концертною програмою. Присутні отримали  безліч позитивних емоцій.

   Збірна команда Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовко під керівництвом заступника начальника навчального відділу з військової та фізичної підготовки Пашка Сергія Григоровича  з 25 по 27 вересня 2018 року взяла участь у спортивних змаганнях обласного національно-патріотичного заходу «Я – патріот» у смт. Гончарівське Чернігівського району на базі військової частини А-1815.

      26 вересня 2018 року, до Всеукраїнського дня бібліотек, у  Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою відбулась творча зустріч «Автограф» із Головою Чернігівської обласної організації Національної спілки письменників України, лауреатом премії імені Михайла Коцюбинського 2006 року, поетесою і прозаїком Ганною Арсенич - Баран.

   19 вересня 2018 року в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою  до 75-ї  річниці визволення міста Чернігова від нацистських окупантів було проведено тематичний вечір «Від вересня 41-го до вересня 43-го».

   До присутніх було донесено велич подвигу визволителів міста, а також партизан і підпільників Чернігівщини.

   12 вересня 2018 року в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою відбулося спортивне свято з нагоди Дня фізичної культури і спорту України.

   Свято відкрив начальник ліцею полковник Микола Шпак, який відзначив важливість занять фізичною культурою і спортом в житті кожної людини  й  побажав учасникам змагань чесної спортивної боротьби.

   1 вересня 2018 року в Чернігівському ліцеї з ПВФП відбулися урочисті заходи з нагоди  Дня знань та посвячення вихованців першого курсу в ліцеїсти.

   За традицією першокурсники  дали  урочисту обіцянку та забов’язалися дотримуватись правил поведінки ліцеїста та гідно нести ім’я вихованця Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. 

   Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою гостинно зустрічає ліцеїстів першого курсу.

   Командування, офіцерський, педагогічний, склад ліцею щиро привітали першокурсників з початком нового етапу в їхньому житті та побажали їм успіхів у навчанні, спортивних досягненнях та опануванні нових компетентностей!

   Розпочали перші заняття офіцери-вихователі Семиряко Віктор Іванович, Близнюк Олександр Володимирович, Таранжин Павло Олександрович, Клигін Андрій Борисович, Атаманенко Олександр Анатоліович під керівництвом старшого офіцера-вихователя підполковника Гайдея Генадія Олексійовича.

   У Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою 23 червня 2018 року відбулися урочистості з нагоди чергового випуску ліцеїстів.

  У заходах узяли участь: представник державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Альберт Черешко,  голова Піклувальної ради ліцею - генерал-лейтенант Любомир Петрів, перший начальник ліцею полковник Іван Остренко.

  Начальник ліцею Микола Шпак вручив срібну медаль за досягнення у навчанні молодшому віце-сержанту Клименку Олександру. 44 випускника отримали Похвальні грамоти «За особливі досягнення у вивченні окремих предметів». 

   Останній дзвоник. Футбол. Фінал. Свято Трійці. Наш Короп буяє в зеленому ніжному вбранні. Сонце ласкаве, поруч рідні люди, всі турботи геть. Ми радіємо життю! Воно таке прекрасне!
Вмикаємо телевізор. Концерти, розваги, обіцянки політиків. І внизу екрану «біжать» новини - на Донбасі знову обстріли. Загинуло двоє наших, п’ять ранених. Та ми вже звикли – геть погані думки.
Та не хочуть вони летіти геть, оті «думи мої думи». Вдивляюся в обличчя чергової жертви війни, яка шматує мою Україну. Вісімнадцятирічний хлопець. Хто ж тебе туди пустив, дитино? Як батьки перенесуть це горе? Як ЦЕ можливо пережити?
… Чомусь так хочеться зателефонувати Владиславу Вороб’ю - туди, на передову. Недавно знайшов його прізвище в інтернеті у списках нагороджених бойовими нагородами.
Довгі гудки… «Слухаю, Любомировичу…» На диво втомлений і «старий» голос - як для двадцятирічного хлопця. Прошу «скинути» пару фоток... «Добре, але пізніше. В нас тут неспокійно».

   25 травня 2018року в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою відбулося свято останнього дзвоника.

   Начальник ліцею Микола Шпак  у своєму виступі зазначив, що      це свято  для  кожного ліцеїста  по - своєму  особливе: для   першокурсників  - це  початок літніх канікул, для   випускників  останній  дзвоник   символізує  закінчення  дитинства  та перший крок у доросле життя.

   Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять випускників і всіх, хто загинув, захищаючи територіальну цілісність України на сході держави.

   У свою чергу випускники ліцею у віршово-театролізованої  формі привітали та  подякували керівництву, вчителям  і вихователям, працівникам ліцею за їх постійну турботу,  навчання та виховання.

       18 травня 2018 року  у Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою ліцейська літературно-драматична студія « Натхнення» презентувала  виставу  по мотиву твору  Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці».

        Учасники студії: ліцеїсти та педагогічні працівники на чолі з художнім керівником студії Людмилою Заворотною  вразили глядачів натхненою грою.  

    Керівник студії  разом  із артистами  майстерно передали  присутнім атмосферу минулого. Вистава залишила у всіх  багато позитивних емоцій.    

       Глядачі неодноразово  переривали виставу голосними оплесками.

   16 травня 2018 року в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою  в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» проведено виховну годину «Я громадянин України» за участю представників Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області на чолі з керівником Олегом Трейтяком та представників регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області   Іриною Бондаренко і Оленою Якубенко.

  

 ВІТАЄМО !!!

   Казаніну Тетяну Олександрівну, учителя української мови та літератури, з дипломом учасника третього (заключного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018»

     08 травня 2018 року в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою відбулися урочистості з нагоди 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

    На початку заходу  присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих у Другій світовій війні та усіх хто загинув захищаючи Україну.

      08 травня 2018 року в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою відбулися урочистості з нагоди відкриття меморіальної експозиції Блокпост ПАМ’ЯТІ «СІВЕРЩИНА» обласної патріотично-виховної програми «Війна, якої немає!».

    Виставкова експозиція втілює в собі вшанування і увічнення пам’яті про воїнів міста Чернігова та області, випускників ліцею, які загинули, захищаючи Батьківщину.  

   На Чернігівщині пройшли навчально-польові збори для учнів 11 класів шкіл області. Учасниками заходу стали 238 юнаків і дівчат, польовий вихід для них – заключний етап вивчення предмету «Захист Вітчизни».

   Під час урочистого відкриття навчально-польових зборів на базі Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою школярів привітали заступник начальника Управління освіти і науки ОДА Олена Соронович, учасник антитерористичної операції, представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Альберт Черешко та голова громадської організації «Єдина родина Чернігівщини» Микола Шанський.

 
 

   З метою національно-патріотичного виховання молоді, набуття знань, умінь та навичок, необхідних захиснику Батьківщини, та популяризації військової служби в Збройних Силах України третій рік поспіль на Чернігівщині проходять навчально-польові збори для 238 здобувачів освіти 11-х класів дев’яти закладів загальної середньої освіти обласного підпорядкування. Вже стало гарною традицією, що участь у заході  беруть дівчата, які вивчали предмет «Захист Вітчизни» за програмою для юнаків.

   25-у річницю створення Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою урочисто відзначили у п’ятницю, 20 квітня, на Красній площі. Понад півтисячі людей зібралися з цієї нагоди у середмісті Чернігова – викладачі, вихованці, випускники, колишні курсанти ліцею. Серед них – голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч.

   Випускникам та працівникам ліцею пропонується прийняти участь у впорядкуванні архіву ліцею, який створював Дмитро Федорович Байнетов та поповнити його власними матеріалами.

   Матеріали поступово оцифровуються, а за вашою допомогою будуть розкладені по теках, за роками набору. Необхідно перейти за посиланням (під текстом виділено червоним шрифтом), та під фото які Ви впізнали створити коментар, у якому зазначити рік випуску та іншу інформацію.

   Якщо у Вас виникне бажання поділитися своїми фото та відео, прохання надсилати їх на адресу адміна сайту Олександра Попкова з зазначенням року набору та іншої інформації.

   Сподіваюсь, що наша спільна праця дозволить створити цікавий фотоархів ліцею, який буде розміщений на фотогалереї. Якщо Ви помітили помилки, прошу повідомити на електронну адресу з роз'ясненнями що до чого...

З надією на співпрацю О.М.Попков

 

 

 

   Посилання на загальну папку яку треба розібрати (папка №1)

    Посилання на загальну папку яку треба розібрати (папка  №2)

   Посилання на загальну папку яку треба розібрати (папка №3)

e-mail адміна : Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

{jllike}

   Урочисті заходи з нагоди 25-ї річниці з дня створення Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою відбудуться 20 квітня 2018р.:

- 11.00 на Красній площі м.Чернігова;

- 12.30 в ліцеї, аудіторія № 265.

 

    14 березня 2018 року в Чернігівському ліцеї з ПВФП було проведено вечір пам’яті «Корюківка 1943. Злочин проти людяності».  

      Зі своїми розповідями виступили ліцеїсти, що народилися в м. Корюківка і Корюківському районі, які в ліцеї є членами гуртка «Юний Патріот».

   27 лютого 2018 року  вихованці Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою взяли участь у заході «Єдина родина – моя Україна», який відбувся у приміщенні Чернігівської обласної ради.

   Ліцеїсти зустрілися з батьками військовослужбовців, які загинули в зоні проведення антитерористичній операції. На завершення зустрічі було зроблено фото на згадку.

          21 лютого 2018 року в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою відбувся вечір, присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав.  

             У багатьох військових конфліктах і миротворчих операціях на території інших країн брали участь і чернігівці, в тому числі працівники і випускники ліцею. Серед почесних гостей вечору були працівники ліцею та батьки ліцеїстів:

    Щорічно, починаючи з 1995 року в Україні проходить фаховий конкурс «Учитель року» відповідно  до Указу Президента. Учителі ліцею третій рік поспіль активно беруть у ньому участь. Протягом цього періоду лауреатами ІІ (обласного) туру  були: 

«Учитель року-2016» -  Грибова І.М.,  Попков О.М. – дипломант всеукраїнського туру;

«Учитель року – 2017»  - Голован Л.М., Атаманенко Т.О.

   Результативним для ліцею став і 2018 рік. Учителі закладу були представлені в трьох номінаціях: «Українська мова і література» -  Казаніна Тетяна Олександрівна, «Фізика» - Кравченко Олена Михайлівна, «Фізична культура» - Дворніченко Олександр Володимирович.

  

   У зв'язку з призупиненням освітнього процесу у закладах загальної середньої освіти нашого міста на сайті ліцею організовано дистанційне навчання (ДН).

   Навігація та доступ до матеріалів і завдань з усіх предметів організована зручно та зрозуміло. Як буде підтримуватись зворотній зв'язок кожен вчитель визначить окремо та розмістить цю інформацію на сторінці свого предмету. Завдання необхідно виконати у робочих зошитах.

Здійснити перехід до сторінки ДН.

Адміністратор сайту ліцею вчитель предмету "Захист Вітчизни" Олександр Попков

 

   У Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою в рамках «Тижня іноземних мов» відбулася розважально-пізнавальна програма «Свята в англомовних країнах».

   Учителі методичного об’єднання іноземної мови разом із ліцеїстами донесли  до присутніх історію та звичаї проведення свят у англомовних країнах таких як: Новий рік, Різдво Христове, Великдень,  Хелоуен та інші.    

   Подорож країнами була дуже цікавою та пізнавальною. У програмі звучали пісні, вірші та гуморески англійською мовою.

07 лютого 2018 року.

   31 січня 2018 року в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою відбулися змагання з інтелектуальної гри «Віват, інтелект!» серед взводів першого курсу.

   На інтелектуальній грі були присутні заступники директорів з виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів районів, міст, об’єднанних територіальних громад Чернігівської області -  слухачі курсів підвищення кваліфікації Обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського.     

   Колектив Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою висловлює найщиріші співчуття рідним та близьким Леоніда Костянтиновича Каденюка -  першого космонавта  незалежної України,  Героя України, який  передчасно пішов із життя.

   Леонід Каденюк видатна людина, яка зробила значний внесок у розбудову космічної галузі України.

   Неодноразово бував у Чернігівському ліцеї з ПВФП. Під час бесід з ліцеїстами він ділився  спогадами   про здійснення своєї  космічної мрії та свій політ  на борту шатла "Коламбія" на орбіту Землі.

   Для юних вихованців Леонід Костянтинович завжди був взірцем любові до своєї професії та рідної землі.

   Світла пам’ять про справжнього патріота України назавжди залишиться в наших серцях.

   Із нагоди відзначення 100-річчя бою під Крутами з 27 по 29 січня 2018 року делегація в кількості 10 ліцеїстів Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою на чолі з заступником начальника ліцею з виховної роботи підполковником Заносієнком Андрієм Геннадійовичем, командиром роти-старшим вихователем підполковником Гайдеєм Геннадієм Олексійовичем  взяла участь у меморіальних заходах з  відзначення 100-річчя  бою під Крутами у місті Києві та на території Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут» (філія Національного військово-історичного музею України ), селище Пам’ятне Чернігівської області.

У Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою вшанували героїв бою під Крутами

   Напередодні відзначення 100-річчя бою під Крутами 24 січня 2017 року у Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою педагогічним та учнівським колективом презентовано літературно-музичну композицію «На Аскольдовій могилі, Український цвіт…».

   19 грудня 2017 року,  у День святого Миколая, до  Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою зі святковою концертною програмою завітали учасники талант-студії  «ВІВА» під керівництвом відмінника освіти України  В’ячеслава Маховки та творчого колективу Чернігівського професійного ліцею побуту.

   15 грудня 2017 року в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою згідно плану військово-професійної орієнтації відбулася зустріч ліцеїстів із представниками військових вишів:Львівської Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Одеської академії Сухопутних військ, Житомирського військового інституту імені С.П.Корольова, військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політихничний інститут», військового інституту телекомунікацій та інформатизації, Національного авіаційного університету (кафедра  військової підготовки).

   17 грудня 2017 року  вихованці Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою взяли участь в  патріотичної акції «Мій Крим», яка проходила в приміщенні обласного молодіжного  Центру обласної ради.

   На заході були присутні почесні гості: Заступник голови – керівник апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Наталія Романова, Заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, Ахтем Чійгоз.

   13 грудня 2017 року в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою  в рамках Всеукраїнської акції

"16 днів проти насильства" та "Всеукраїнського тижня права"  відбувся  кіновечір «Ми проти насильства»  за участю старшого інспектора ювенальної превенції міського відділу поліції майора поліції  Ольги  Нікітенко та представників регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області   Ірини Бондаренко і Олени Якубенко.

   Під час кіновечора ліцеїсти  дізналися про основні види насильства, що робити у випадку насильства та  куди звертатися за допомогою.

   14 грудня 2017 року 30 вихованців Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою взяли участь в  урочистому заході, присвяченому  Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за участю керівництва області, міста, Чорнобильських організацій та творчих колективів, який проходив у приміщенні Філармонійного центру фестивалів і концертних програм.

   Програма заходу розпочалася з привітань та нагородження ліквідаторів аварії на ЧАЕС , потім для учасників урочистостей відбувся святковий концерт.

   14 грудня  2017 року  вихованці Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою взяли участь у  зустрічі з першим космонавтом  незалежної України,  Героєм України Леонідом Каденюком, яка пройшла в Чернігівському обласному історичному музеї іменіВ.В. Тарновського. Зустріч була присвячена 20-річчю його польоту в Космос і презентації книги  «Місія  -  космос».  Під час бесіди з присутніми Леонід Каденюк поділився  спогадами   про здійснення своєї  космічної мрії та свій політ  19 листопада 1997 року у складі місії STS-87 NASA на орбіту Землі . На борту шатла "Коламбія" він  працював над біологічним експериментом щодо впливу невагомості на рослини.

       У Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою 06 грудня 2017 року відбулися урочистості з нагоди 26-ї річниці Збройних Сил України.

       В актовій залі були присутні працівники ліцею і ліцеїсти, серед яких офіцери й ветерани Збройних Сил України.

       Під час відкриття урочистостей усі присутні заспівали Державний Гімн України. У вітальному слові начальник ліцею полковник Шпак Микола Васильович  наголосив на тому, що на наших військових покладена священна місія – боронити рідну землю, забезпечувати мирне життя свого народу. Також він відзначив внесок колективу в навчання і виховання майбутніх захисників держави.

        05 грудня 2017 року в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою відбулося військово-спортивне свято «Маю честь служити Україні», присвячене Дню Збройних Сил. 

        На святі були присутні слухачі курсів підвищення кваліфікації Обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені

 К.Д. Ушинського.     

   Усі добре пам’ятають, коли 2014 року на території колишньої Академії ВМС ім. П.С. Нахімова російські окупанти та зрадники спускали наш державний прапор та піднімали свій, курсанти флотського вишу, які не зрадили присяги, співали гімн України. Цей вчинок став дуже символічним та знаковим, курсантами пишалася вся країна, їх називали новим поколінням українських військових, на них покладали велику надію. І от минуло три роки. Сьогодні три молоді офіцери, які 2014 року курсантами співали гімн, стали командирами новозбудованих катерів. До речі, загалом до Одеси прибули чотири «Змії», так моряки називають катери цього проекту. Отже, знайомтесь — лейтенант Іван Долгих.

    

   19 жовтня 2017 року 110 вихованців 10 класу  Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою взяли участь у зустрічі учасників 9-го Військово-Реконструкторського «Потягу Єднання України» «Труханівська Січ» та привітали своїх однолітків флеш-мобом «Нам потрібно мирне небо».

   Після зустрічі о 15 годині в Обласному молодіжному центрі командир роти – старший офіцер вихователь підполковник  Гайдей Г.О. разом зі своїми помічниками – ліцеїстами – екскурсоводами  провели  для учасників «Потягу Єднання України» «Труханівська Січ» екскурсію виставкою «Блокпост пам’яті».

   Вихованці Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою долучилися до Всеукраїнської акції «Потяг Єднання України» «Труханівська Січ» і взяли участь у тереновій грі на станції Крути, біля села Пам’ятне Борзнянського району.

   Перед початком змагань  разом із однолітками з Сумського державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус  ім. І. Харитоненка» й учасниками «Потягу Єднання України» «Труханівська Січ» ліцеїсти оглянули музейну експозицію меморіального комплексу «Пам’яті героїв Крут», сфотографувалися на згадку, поснідали козацькою кашею.

   11 жовтня 2017 року в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою відбулися урочистості та святковий концерт  з нагоди Дня захисника України.

   Начальник ліцею Микола Шпак привітав колектив зі святом, відзначив, що свято День захисника України є символом непорушного зв’язку багатьох поколінь захисників Батьківщини та проявом поваги народу до них.

 

   150 ліцеїстів Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою продовжили участь у обласній патріотично-виховній програмі «Війна, якої немає!».

   Під час заходу вихованці ліцею зустрілися з головою громадської організації «Єдина родина Чернігівщини» Миколою Шанським, мамою загиблого героя – прикордонника Ігоря Нешка –Людмилою Житниковою, які побажали ліцеїстам успішно закінчити навчання в ліцеї і стати справжніми захисниками України.

   Вихованці ліцею мали змогу залишити свої враження від виставки «Блокпост пам’яті» на банері та книзі відгуків.

   Завершенням патріотичної акції стало шикування ліцеїстів біля Меморіальної стели загиблим учасникам АТО для оголошення хвилини мовчання та покладання квітів.

   Близько 160 учнів 11-х класів Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою продовжили участь у обласній патріотично-виховній програмі «Війна, якої немає!», що проходить у Обласному молодіжному Центрі Чернігівської обласної ради.

   Ліцеїсти-екскурсоводи розповіли своїм одноліткам про події, представлені на виставці «Блокпост пам’яті».

   Поряд з вихованцями ліцею ознайомився з експонатами виставки Микола Анатолійович Конопацький, начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації. Микола Анатолійович поспілкувався з юнаками та поцікавився про їх враження від заходу.

   Юні патріоти завершили акцію виконанням флеш-мобу «В той день, коли закінчиться війна…» та вшанували загиблих воїнів на Сході країни.

   02 жовтня 2017 року 242 вихованці Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою взяли участь у відкритті обласної патріотично-виховної програми  «Війна, якої немає!».

   Хор ліцеїстів виконав музичну композицію «Вітчизна».

  Завершуючи патріотичну програму ліцеїсти,  разом зі своїми однолітками з Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді та Чернігівської загальноосвітньої школи-інтернату ім. Ю. М. Коцюбинського продемонстрували присутнім флеш-моб на тему:«Нам потрібно мирне небо» .

  Акція викликала у присутніх багато патріотичних почуттів і позитивних емоцій.

   30 вересня  традиційно  у м. Чернігові в стінах Молодіжного театру відбулося вшанування прийомних батьків, опікунів і піклувальників з нагоди Дня усиновлення. На свято запрошені ліцеїсти Чернігівського ліцею з ПВФП, серед них ліцеїсти Мостовий Євген, Ячменіхін Кирило, яких виховують прийомні батьки.

   У залі театру відбулося вшанування прийомних батьків, опікунів та піклувальників області. Їх привітала заступник керівника апарату Чернігівської ОДА Соломаха Ірина Григорівна. Захід закінчився фотографуванням на згадку.

   29 вересня 2017 року в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою відбулися урочистості з нагоди Дня працівників освіти.

   Начальник ліцею Микола Шпак привітав освітянський колектив зі святом, подякував педагогічним працівникам за щоденну самовіддану роботу, терпіння , професіоналізм у справі навчання і виховання ліцеїстів.       

   Також начальник ліцею вручив подяки за 45-річну плідну працю  на педагогічній ниві вчителям Салай Зої Володимирівні,Суярко Антоніні Леонідівні, Гребницькій Ользі Іванівні, Яковенко Галині Григорівні.

           13 вересня 2017 року в Чернігівському ліцеї з ПВФП відбулося спортивне свято з нагоди Дня фізичної культури і спорту.

      Свято відкрив начальник ліцею полковник Микола Шпак, який відзначив важливість занять фізичною культурою і спортом в житті кожної людини й  побажав учасникам змагань чесної спортивної боротьби.

         1 вересня 2017 року в Чернігівському ліцеї з ПВФП відбулися урочистості з нагоди Дня знань та посвячення вихованців першого курсу в ліцеїсти.

      Першокурсники  склали урочисту обіцянку та забов’язалися суворо дотримуватись правил поведінки ліцеїста, гідно нести горде ім’я вихованця ліцею. 

       З вітальним словом виступив начальник ліцею Микола Васильович Шпак, який привітав всіх присутніх із початком навчального року. Побажав підкорити нові вершини знань і досягти омріяної мети. Висловив щиру вдячність керівництву Чернігівській  обласній державній адміністрації, Управлінню освіти і науки Чернігівської  облдержадміністрації та батьківському комітету за їх постійну підтримку та допомогу в організації навчально-виховного процесу.

   За пропозицією начальника ліцею присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять про випускників ліцею та всіх хто загинув, захищаючи територіальну цілісність України.

         24 червня 2017 року в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою відбулися урочистості з нагоди чергового випуску ліцеїстів.

       В заходах взяли участь: начальник 8-го Чернігівського навчального центру Державної спеціальної служби транспорту України  -  полковник  Степан Гута,  голова Піклувальної ради ліцею -  генерал-лейтенант  Любомир Петрів.

       Начальник ліцею Микола Шпак  вручив золоту медаль за високі досягнення у навчанні ліцеїсту Василю Теліману.  27 випускників отримали похвальні грамоти « За особливі досягнення у вивченні окремих предметів».     

   З 06 по 09 червня 2017 року на базі  державного  ліцею-інтернату з посиленою
військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка м.Суми відбулася VIII Всеукраїнська спартакіада серед військових (військово-морських) ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою з військово-прикладного семиборства.

   У стрільбі з малокаліберної гвинтівки команда посіла 2 місце.

   За підсумками спартакіади команда виборала 9 місце.

 

   26 травня 2017 року в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою відбулися урочистості з нагоди свята Останнього дзвоника.

   Із закінченням навчального року ліцеїстів привітав начальник ліцею Микола Шпак та вручив грамоти, посвідчення, сертифікати вихованцям за успіхи в навчанні, активну участь у виховних заходах і перемогу в спортивних змаганнях.

   Ліцеїсти висловили вдячність учителям, вихователям, батькам,  працівникам відділів і служб ліцею, всім тим, хто брав участь у їх навчанні і вихованні.

Участь ліцеїстів Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою у Всеукраїнській спартакіаді серед допризовної молоді

   Команда Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою гідно представила Чернігівську область на Всеукраїнській спартакіаді серед допризовної молоді, яка відбулась терміном з 02 до 06 травня 2017 року у м. Харкові.

    Навчальні заняття 11 травня в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою розпочалися з п’ятихвилинної інформації з нагоди Дня Європи. Учителі розповіли вихованцям про історію створення Європейського Союзу, його основні засади і цінності, мету України стати членом європейської спільноти. Вони відповіли на запитання  які виникли у ліцеїстів під час спілкування.

   У Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою урочисто відзначили День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

   03 травня гостями вихованців ліцею були учасники народного аматорського хору ветеранів війни і праці Чернігівського міського Палацу культури під керівництвом Миколи Красножона.  У виконанні учасників хору прозвучали пісні фронтових років, твори сучасних українських авторів на патріотичну тематику,  мелодії Чернігівщини.  Ліцеїсти активно підтримували виконавців оплесками, і, навіть, підспівували їм. Учасник хору – ветеран війни в Афганістані, ліквідатор наслідків аварії на Чорнобильській АЕС  Юрій Гранчак   прочитав свої вірші і подарував бібліотеці ліцею збірки своїх поетичних творів.  Ліцеїсти привітали самодіяльних артистів з Днем Перемоги, подарували їм  квіти і запропонували, щоб такі зустрічі  відбувалися частіше.

  

   Третього дня навчально-польових зборів на базі Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою відбулося багато вражаючих подій. Військово-тактична гра не залишила байдужим жодного.

   Світало… Ще хтось бачив сон про бойові стрільби: шквал куль, розпечені гільзи, запах пороху. Але додивитися сон не судилося! Пролунала команда «Навчальна тривога!». Хутко піднявшись із теплого ліжка, учасники зборів швидко одягнулись і вишикувались на плацу. Для них це було несподіванкою. Командири повідомили, що очікується удар противника, і поставили задачу переміститися в запасний район. Оперативно зреагувавши, учні  здійснили марш-кидок до Ялівщини. Ранковий весняний сосновий туманний ліс зустрів зимовим подихом. Але змерзнути не дали команди, які лунали щомиті: «Спалах праворуч», «Спалах ліворуч», «Хімічна небезпека» тощо. Повернувшись до розташування, підготувавши себе, юнаки та дівчата вирушили до одного із найулюбленіших місць ліцеїстів – їдальні. Смачний і поживний сніданок надав сили й енергії для подальших активних дій.

   Три дні учасники навчально-польових зборів проведуть разом, виконуючи складні та цікаві навчальні завдання з військово-фізичної підготовки. Щоб більше дізнатися один про одного, традиційно в перший день навчально-польових зборів проводиться вечір знайомства. Цьогоріч юнаки та дівчата взяли участь у творчому патріотичному проекті «Я – майбутнє України», який відбувся у Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою.

   Під час презентацій загальноосвітніх навчальних закладів обласного підпорядкування ровесники ділилися своїм найкращим досвідом у проведенні різноманітних заходів патріотичного спрямування до найважливіших дат з історії українського народу – Дня Соборності України, Дня вишиванки, Дня Гідності і Свободи, Дня захисника України, Дня пам’яті та примирення та ін. На презентаційних світлинах – зустрічі з ветеранами Другої Світової, учасниками антитерористичної операції, відкриття пам’ятних дощок загиблим/померлим героям АТО, екскурсії до пам’ятних місць Чернігівщини і України та військових частин, участь у благодійних акціях, звернення до захисників України, допомога людям похилого віку, участь у змаганнях та інтелектуальних конкурсах, патріотичних вишколах, флешмобах та багато іншого.

   Другий день для учасників навчально-польових зборів, розпочався  з навчальних тренувань з практичної стрільби з автомата Калашникова на базі військової частини смт Гончарівське Чернігівського району.

   Кожен з учасників мав змогу зробити десять влучних пострілів у мішень з відстані 100 метрів. Стрільба з автомата, без перебільшення, стала однією з найяскравіших подій дня, після якої юнаки та дівчата ще довго ділилися враженнями один з одним.

   18 квітня проведено урочисте відкриття навчально-польових зборів учнів одинадцятих класів загальноосвітніх навчальних закладів обласного підпорядкування на базі Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. У цьому році до участі у заході долучились 12 дівчат, які вивчали предмет «Захист Вітчизни» за програмою для юнаків.

              14 квітня святкує свій день народження  Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою.  Вихованці ліцею готують подарунки рідному навчальному закладу. Традиційно до  Дня ліцею літературно-драматична студія «Натхнення»  під керівництвом учителя зарубіжної літератури Людмили Заворотної готує прем’єри вистав українських і зарубіжних класиків. Ось і 12 квітня студійці підготували виставу за мотивами комедії Г.Квітки-Основ’яненка «Шельменко-денщик».  Незважаючи на хвилювання  самодіяльних артистів, їх гра  вийшла дуже вдалою.  Глядачі  з великим задоволенням переглянули  комедію, активно  підтримуючи  сценічне дійство бурхливими оплесками. 

ОГОЛОШЕННЯ !

   Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою запрошує на День відкритих дверей, який відбудеться 14 квітня 2017 року о 10.00

   21 березня вихованці Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою зустрічали учасників 5-го Потягу Єднання України «Труханівська Січ».   Гостями ліцею були 20 курсантів Київського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою на чолі з заступником директора коледжу з військової та фізичної підготовки полковником Андрієм Зубовим.

  

   Саме під такою назвою 17 березня 2017 року на базі Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою пройшов обласний семінар методистів районних (міських) методичних кабінетів (центрів) відділів освіти райдержадміністрацій, управлінь освіти міських рад, методистів відділів освіти райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, управлінь освіти міських рад, які відповідають за предмет «Захист Вітчизни», учителів предмета «Захист Вітчизни» ліцеїв та закладів інтернатного типу обласного підпорядкування.

    05 березня 2017 року ліцеїсти Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою відвідали Чернігівський кіно культурний мистецький центр з національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Вони переглянули документальний фільм «Воїни Духу». З вступним словом до вихованців звернувся  директор центру Вадим Антошин.

  

   13 лютого 2017 року в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою відбувся вечір, присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав.  

   У багатьох військових конфліктах і миротворчих операціях на території інших країн брали участь і чернігівці, в тому числі працівники і випускники ліцею. Серед почесних гостей вечору були:

   5 січня  Чернігів  прийняв естафету Всеукраїнського флешмобу«22 PUSHUP CHALLENGE» від міста Житомир. Ця акція проводиться на підтримку українських воїнів, ветеранів, які повернулися зі Сходу України. ЇЇ мета – привернути увагу до проблем адаптації військовослужбовців у мирному житті. Організатор заходу – Альберт Черешко - завідувач сектору Чернігівської  області  Державної  служби України у справах ветеранів війни та учасників  антитерористичної  операції.

  

   26  січня 2017 року в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів  Чернігівського територіального відділення ОКПНЗ «Малої академії наук України учнівської молоді». На конкурсі-захисті  були представлені роботи ліцеїстів ІІ курсу (11 класу) 5 взводу:

  • Васюти Максима на тему: «Оцінка декоративних видів родини Бобові за здатністю покращувати родючість ґрунту» (відділення : екології та аграрних наук, секція: агрономія);
  • Лепехи Максима на тему: «Право на освіту в Україні: гарантії, шляхи реалізації та перспективи» (відділення: філософії та суспільствознавства, секція: правознавство).

   Конкурсанти обґрунтували актуальність, доцільність, мету, об’єкт, предмет, методи, наукову новизну досліджень. Використовуючи комп’ютерні презентації,  ліцеїсти-конкурсанти продемонстрували знання, вміння, навички та спонукали  присутніх ліцеїстів  до науково-дослідницької роботи. Члени журі у складі Казаніна Є.Б., Шагдарова О.А., Пашка С.Г., Салай З.В., Кравченко І.М. оцінили роботи конкурсантів і рекомендували для участі у ІІ етапі. Бажаємо успіхів Васюті Максиму, Лепехи Ярославу  на  ІІ (обласному) етапі.

   02 лютого  в Чернігівському ліцеї з ПВФП відбувся творчий вечір  кобзаря, лірника, лауреата Державної премії імені Тараса Шевченка, народного артиста України Василя Нечепи.

   Вечір був присвячений 160-ти річчю від  дня народження видатного українського письменника, поета, публіциста, громадського і політичного діяча  Івана Франка.

   Під час вечора  Василь Нечепа  прочитав  вірші  видатного українця, розповів про маловідомі сторінки біографії  І.Франка.  Були  виконані в супроводі  національних інструментів  народні пісні і пісні на вірші Івана Яковича Франка.  У виконанні деяких творів узяли участь і ліцеїсти.

   Завершився творчий вечір виконанням Державного Гімну України.

  

   24 січня 2017 року в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відбувся перший Форум українських військових ліцеїв, ліцеїв (коледжів) з посиленою військово-фізичною підготовкою та кадетських корпусів. Участь у заході взяли Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, заступник Глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко, Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, Директор Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України генерал-майор Микола  Садовський, Директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко,  а також керівники та ліцеїсти  23 українських військових ліцеїв, ліцеїв (коледжів) з посиленою військово-фізичною підготовкою та кадетських корпусів, волонтери, громадські активісти. У Форумі взяли участь і   ліцеїсти Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою на чолі з начальником ліцею Миколою Шпаком.

07 лютого 2017 року відбудеться першість ліцею з баскетболу

                      Розклад змагань:

07 лютого 2017 року   1 рота - 2 рота   16.00

07 лютого 2017 року   3 рота -    рота   16.30

07 лютого 2017 року      рота - 3 рота   17.00

Склад команди 10 ліцеїстів

Початок змагань о 16.00 в спортивному залі Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою

Вітаємо !

    Стає гарною традицією участь вчителів Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою у всеукраїнському конкурсу "Учитель року". У минулому 2016 році, вчитель предмета "Захист Вітчизни" Попков Олександр Миколайович став дипломантом всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2016», а вчитель математики Грибова Ірина Михайлівна фіналістом ІІ туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2016».

   У 2017 році естафету педагогічної майстерності та професіоналізму підтримали вчителі Чернігівського ліцею з ПВФП Голован Людмила Михайлівна та Атаманенко Тетяна Олександрівна які  перемогли у відбірковому етапі ІІ туру всеукраїнського конкурсу "Учитель року 2017" у номінаціях "Біологія" та "Інформатика" та вийшли до фінального етапу. Щиро бажаємо їм пермоги у фінальному етапі ІІ туру всеукраїнського конкурсу "Учитель року - 2017" !

   25 січня 2017 року в Чернігівському ліцеї з ПВФП відбувся літературно-історичний вечір   «Пам’яті Героїв Крут», підготовлений  вчителями  методичного об’єднання історії і географії.

   Активну участь у його проведенні  взяли ліцеїсти першого курсу.

   Працівниками бібліотеки була організована виставка історично-мемуарної літератури, присвячена подіям 29 січня 1918 року.

  Під час заходу особливо було підкреслено  значимість бою під Крутами як найважливішої події Української революції    1917-1921 років.   Учасники вечору  згадували про подвиг молоді УНР, її жертовність під час захисту  української державності.                       

 

     5 січня 2017 року з нагоди 5-ї річниці діяльності ОКПНЗ «Чернігівська МАН учнівської молоді було проведено День відкритих дверей. У рамках заходу була проведена перша Чернігівська обласна природнича конференція учнівської молоді «Формування науково-дослідницьких навичок шляхом створення освітньо-розвивального середовища та інтенсивного інтелектуального спілкування». Конференція була  організована за підтримки науковців хіміко-біологічного  факультету Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка: Курмакової І.М. – завідувача кафедри хімії, доктора технічних наук; Карпенка Ю.О. – завідувача кафедри екології та охорони природи, кандидата біологічних наук, доцента; Мехеда О.Б. – завідувача кафедри біології, кандидата біологічних наук, доцента. У роботі конференції взяли участь вихованці гуртків ОКПНЗ «Чернігівська МАН учнівської молоді». 

    

27 січня 2017 року відбудеться першість ліцею з гирьового спорту

   Змагання проводяться за програмою двоборства (поштовх двох гир від грудей двома руками і ривок гирі почергово одною та другою руками).

   Вагові категорії учасників змагань: до 60 кг; 60-70 кг; понад 70 кг.

   Дозволяється включати у команду в кожну вагову категорію тільки по одному учаснику.

   Контрольне зважування буде проводитись 24.01.2017 року о 16.00 в спортивному залі ліцею.

ВІТАЄМО!!!

переможців ІІ (міського) етапу

Всеукраїнских учнівських олімпіад з навчальних предметів

у 2016-2017 навчальному році:

1. Аверченка Єгора (І курс / 1 взвод)   -  ІІІ місце з економіки, диплом ІІ ступеня, учитель Погребняк С.В.

2. Качуру Андрія (ІІ курс / 5 взвод)  -  ІІ місце з інформаціонних технологій, диплом ІІ ступеня, учитель Голован Л.М.

3.Сніжка Миколу (ІІ курс / 5 взвод)  -  ІІІ місце з інформаціонних технологій, диплом ІІ ступеня, учитель Голован Л.М.

4. Телімана Василя (ІІ курс / 5 взвод)  -  ІІІ місце з інформатики, диплом ІІ ступеня, учитель Голован Л.М., ІІІ місце з математики диплом ІІ ступеня, учитель Погребняк С.В..

   29 грудня у Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою у відповідності до річного плану навчально-виховної роботи відбулися батьківські збори.

   На зборах були підбиті підсумки навчально-виховної роботи за 1 семестр.

   Перед батьками виступив начальник ліцею Микола Шпак.

   Згідно зі Статутом ліцею за сумлінне ставлення до навчання, зразкову дисципліну та з нагоди 25-ї річниці Збройних сил України, у відповідності до наказу начальника ліцею батькам ліцеїстів Федоришина Олександра, Білеги Владислава, Оліхновича Дениса, Величенка Івана вручені фотокартки їх синів, знятих біля розгорнутого Прапора ліцею.

   Всеукраїнський тиждень права в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою пройшов із 05 по 11 грудня 2016 року.

   Під час тижня відбулися заходи правового виховання.

   05 грудня проведено зустріч з ліцеїстами представників регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  Ірини Бондаренко,  Олени Якубенко та адвоката Національної асоціації адвокатів України  Михайла  Дворніченка (випускника ліцею 2002 року) на тему: «Я і мої права».

  

   З нагоди Міжнародного дня мігранта, який відзначатиметься 18-21 грудня 2016 року за підтримки Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації в області триває акція «Мій Крим».

   Акцією передбачено виставку фотокомпозиції на тему: «Мій Крим» на базі навчальних закладів.

   Поряд з іншими навчальними закладами до акції активно долучилися і учнівський та педагогічний колективи Чернігівського військового ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, батьківська громадськість та родини вимушених переселенців.

   Учасниками розпочато оформлення фотокомпозиції на стендах у класах, казармі, а також рекреації навчального корпусу.

   18-22 грудня на базі Кіно-концертного центру національно-патріотичного виховання у місті Чернігів буде оформлено загальнообласну виставку «Мій Крим», де буде презентовано найкращі дев`ять композицій дев`яти учасників.

   5 грудня у Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою проведено військово-спортивне свято «Бравий вигляд, у всьому лад – без п'яти хвилин солдат!». Захід був присвячений 25-річчю Збройних сил України. Підготували його вчителі методичного об'єднання фізичної культури і предмету «Захист Вітчизни».

   У змаганнях узяли участь команди «Січ» (1 рота), «Сокіл» (2 рота), «Патріоти» ( 3 рота).

  

   До Дня Збройних Сил України колектив Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою готувався заздалегідь.

   30 листопада з ліцеїстами зустрілися представники Оперативного командування «Північ» - учасники антитерористичної операції полковник Дмитро Бородавко і майор Віталій Мельников (випускник ліцею 1997 року). У всіх взводах класними керівниками 3 грудня проведено виховні години «Ми твої, Україно, сини!».

   5 грудня відбулося військово-спортивне свято з нагоди знаменної дати.

   У бібліотеці ліцею оформлена виставка літератури, присвячена сучасній українській армії.

   Урочистості з нагоди 25-ї річниці Збройних Сил України відбулися 6 грудня.