forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

          21 лютого 2018 року в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою відбувся вечір, присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав.  

             У багатьох військових конфліктах і миротворчих операціях на території інших країн брали участь і чернігівці, в тому числі працівники і випускники ліцею. Серед почесних гостей вечору були працівники ліцею та батьки ліцеїстів:

  • полковник запасу Сергій Пашко.

          Із  січня 1988 року по листопад 1988 року виконував інтернаціональний обов’язок у Демократичній Республіці Афганістан. Здійснив 277 бойових вильотів.  250 годин нальоту на штурмовику Су-25.

Нагороджений 2 орденами Червоної Зірки.

  • полковник запасу Андрій Клигін.

          Із  5 лютого 1986 року по 16 квітня 1987 року брав участь в бойових діях в Афганістані.  Нагороджений орденом Червоної Зірки.

  • полковник запасу Володимир Довбенко.

          Із вересня 1984 року по травень 1985 року воював солдатом строкової служби в Афганістані на посаді навідника-оператора БМП-2.  Брав участь у бойових діях з супроводу колон.

  • полковник Лагутін Андрій Михайлович – перший заступник начальника

штабу 8-го навчального центру Державної спеціальної служби транспорту;

  • Климюк Володимир Мілентійович – учасник бойових дій в Афганістані.

     На початку вечора всі присутні заспівали Державний Гімн України.

Ліцеїсти вручили гостям квіти.

          У своєму виступі начальник ліцею Микола Шпак відмітив про те, що семеро батьків ліцеїстів брали участь в бойових діях в Афганістані,  в колишній Югославії і Іраку у складі миротворчих місій ООН.  Він подякував також за активну участь у військово-патріотичному вихованні  ліцеїстів,  серед яких 40 є учасниками антитерористичної операції на Сході країни.  Результатом спільної виховної роботи є те, що більшість випускників ліцею традиційно обирають почесний шлях захисника Вітчизни, вступаючи до вищих військових навчальних закладів силових структур. Багато наших випускників брали і беруть участь в антитерористичній операції по захисту суверенітету і територіальної цілісності України.

          Микола Шпак закликав ліцеїстів успішно навчатися, мужніти, дорослішати і наполегливо готувати себе до випробувань, які зустрінуться на життєвому шляху.

          На вечорі зі спогадами виступили учасники бойових дій на території інших держав і антитерористичної операції.

          Продовжився вечір літературно-музичною композицією «Крізь горнила бойових дій». Під час її проведення була запалена поминальна свічка і всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих  у бойових діях на території інших держав та в ході антитерористичної операції. Серед них і випускники нашого ліцею, які загинули на Сході України: 

підполковник Сабада Олександр Борисович    -  випускник 1996 року;   підполковник Горбенко Ігор Ігорович              -  випускник 2000 року;

солдат  Ковтун Станіслав Григорович              -  випускник 2003 року;

капітан Бутусов Юрій Юрійович                       -  випускник 2006 року;

старший лейтенант Стельмах Олександр Миколайович - випускник 2007 року;    

солдат  Жеребило Вадим Володимирович       -   випускник  2011 року.

          Проведення вечора сприяло вихованню патріотизму, гордості за свою Батьківщину, поваги до її захисників, вірності Військовій Присязі.

  

  

  

 

Comments are now closed for this entry