forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

   По 10 набоїв відстріляли з автомата сьогодні старшокласники в Гончарівському. Там пройшли навчальні стрільби для учасників обласних навчально-польових зборів – це учні 9 ліцеїв та інтернатів області. Крім них, у на полігоні в Гончарівському з понеділка стріляють 11-класники з усієї Чернігівщини – понад 3000 школярів. До того вони пройшли теорію на місцях.
    Від дев’ятої ранку на військовому полігоні у Гончарівському по мішенях стріляють ліцеїсти та старшокласники. У них – другий етап військово-польових зборів.

   Сергій Пашко, заступник начальника навчального відділу: «Сьогодні ми прибули на полігон у Гончарівському. Вони виконують бойові стрільби. По десять патронів у кожного, як ми їх навчили. І як того вимагають інструктори цього полігону. У нас сьогодні стріляють 162 ліцеїсти, та 75 учнів із навчальних закладів, із них 7 дівчаток».
   Аліна Мостова, учасниця стрільб (с. Гурбинці Срібнянського району): «Мені дуже цікаво взяти в руки зброю, оскільки я ніколи її не тримала, справжню бойову. І я сподываюсь, що я не виб’ю око. Мені важливо саме провести час зі своїми однокласниками, адже ми не часто вибираємося, а тут такий адреналін – це круто».
   Стрільби – це практична частина шкільного предмету «Захист Вітчизни», її мають пройти понад три тисячі триста 11-класників з усієї області.
   Сергій Шатило, заступник обласного військового комісара: «До проведення стрільб залучені учні випускних класів області, професійно-технічних закладів області. Завдяки підтримки ОК у нас вийшло зібрати на цьому полігоні майже всю область, відповідно до певного графіку. Одночасно ми не можемо всіх прийняти, тому стрільби проходять протягом тижня».
   Учасники стрільб спершу проходять інструктаж без мішеней. Після цього отримують набої – кожному по десять. Останні рекомендації від військових – і учасники зборів починають стрільбу.
   Сергій Шатило, заступник військового комісара: «Звісно, працювати ще потрібно, юнаки ще тільки починають своє життя, і їм необхідно пройти підготовку. Наше завдання надати розуміння і можливість і практично показати, як це робиться».
   Андрій Черняй, учень Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою: «Це були перші стрільби в моєму житті, з автомата АК і враження просто вибухові, тому що я думав, що буде віддача, що буде страшно, і буде, глушити, але нічого такого не сталося. Віддача була мінімальна. Думаю, три хоча б попав із десяти. По-перше, чому це важливо - у майбутньому я, скоріш за все, піду на військову службу, і це хороший досвід для мене, а цікаво тому що мало хто з мої однолітків у же в 15 років може похизуватися цим».
   Владислав Заріцький, учасник стрільб (с. Гурбинці Срібнянського району): «Для мене це цікаво, хоч мені вже і приходилось тримати зброю в руках, був двічі на змаганнях «Я патріот». Одним словом, зброю у руках вже тримав. Зараз у державі іде війна, і багато людей навіть не розуміють, що таке зброя. Дивляться по телебаченню і думають, що це легко. А насправді – це дуже важко і складно».
   У черзі перед стрільбами старшокласникам показували, як виглядають різні види снарядів і вибухівки, їм дали приміряти бронежилет і взяти в руки піротехнічне обладнання.
   Владислав Голуб, молодший сержант служби за контрактом, старший водолаз-сапер: «Ми їм розповідали про вибухонебезпечні предмети, та ті, що знаходять на території Чернігівської області боєприпаси. Це дуже важливо, просто щоб люди розуміли із чим вони стикаються, бо бувають випадки, тому що вони не знають, що з ними робити, коли знайдуть».
   За словами заступника військового комісара Сергія Шатила, за два дні пройшли стрільби понад дві тисячі учасників зборів.

Comments are now closed for this entry