forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

   Відповідно до УКАЗУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №53/2022 сьогодні, 16.02.2022 року,  в Україні вперше відзначають День єднання.

   На урочистому шикуванні, присвяченому цій даті, виконувач обов’язків начальника ліцею  Євген Казанін, згадуючи випускників ліцею, які віддали своє життя за Україну, наголосив, що саме цього дня, 16 лютого 2015 року, під час виходу з міста Дебальцеве, близько 11:00, рятуючи своїх товаришів, у нерівному бою загинув випускник ліцею 2006 року Бутусов Юрій Юрійович, Народний Герой України! 

   З весни 2014 року Юрій Бутусов був учасником  Антитерористичної операції на сході України.

   Група під командуванням капітана Бутусова брала участь у штурмі, захопленні та обороні стратегічної висоти - кургану Савур-Могила, який розташований у Шахтарському районі Донецької області, у бойових діях у районі міста Сніжне.

   16 лютого 2015 року колона забезпечення, якою командував капітан Бутусов, виходячи з міста Дебальцеве, близько 11:00 потрапила в засідку в районі села Новогригорівка Артемівського району Донецької області (нині - Бахмутський район Донецької області). Бойовики підбили перший бронетранспортер, командиром якого був капітан Бутусов. Юрій отримав тяжке поранення, не сумісне з життям, але, не зважаючи на це, допоміг урятуватися двом своїм товаришам.

   28 березня 2015 року похований на міському кладовищі міста Бахмач Чернігівської області.

ВІЧНА ПАМЯТЬ ГЕРОЮ!