forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

   24 січня 2017 року в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна відбувся перший Форум українських військових ліцеїв, ліцеїв (коледжів) з посиленою військово-фізичною підготовкою та кадетських корпусів. Участь у заході взяли Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, заступник Глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко, Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, Директор Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України генерал-майор Микола  Садовський, Директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко,  а також керівники та ліцеїсти  23 українських військових ліцеїв, ліцеїв (коледжів) з посиленою військово-фізичною підготовкою та кадетських корпусів, волонтери, громадські активісти. У Форумі взяли участь і   ліцеїсти Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою на чолі з начальником ліцею Миколою Шпаком.

Сьогодні громадяни України, як ніколи раніше, зрозуміли, наскільки важливо мати обороноздатну армію і патріотично налаштовану молодь.

     «Зараз, у час російської агресії, усі українці з величезною шаною та вдячністю ставляться  до людей у погонах. І хоча повернення окупованих територій Донбасу і Криму, збереження територіальної цілісності – це справа всього народу, але головна надія на тих, хто любить свою країну й зі зброєю в руках готовий її захищати», – сказав В’ячеслав Кириленко.

      Віце-прем’єр-міністр упевнений у тому, що започаткування Форуму є надзвичайно важливою справою, і  його проведення має стати традиційним заходом. Адже з давніх-давен найбільше шанували людей, які захищали українську землю, а завдяки  сьогоднішнім героям – тисячам бійців АТО – ми можемо із впевненістю дивитися в майбутнє. І головну роль у вихованні сильних і відданих захисників, справжніх патріотів своєї країни відіграють військові навчальні заклади та навчальні заклади з посиленою військово-фізичною підготовкою, а тому держава має приділяти їм особливу увагу.

      Справді можна вважати, що і Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою є одним із центрів  національно-патріотичного виховання молоді. А педагогічний колектив  для ліцеїстів є прикладом  відданого служіння народові України та сумлінної праці.  Чернігівський ліцей з ПВФП відзначає  в наступному році своє 25-річчя.

       Формування  ліцею на стародавній Чернігівській землі - не випадковість. Адже Чернігівщина здавна славиться своїми військовими діячами та збройними формуваннями, історичними постатями, чудовими людьми, імена і прізвища яких відомі всьому світу. Наприклад, випускники Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків, на базі якого створений ліцей, Леонід Каденюк – перший космонавт незалежної України, перший Герой України льотчик-випробувач Олександр Галуненко та багато інших  діячів у галузі космонавтики та льотної справи.

       Колектив ліцею пишається своїми вихованцями, тому що вони - майбутнє  наших Збройних Сил. Не кожен юнак здатний у 15-16 років одягти на себе військову форму, взяти на себе обов’язки, які виконують військові. Сьогодні наші ліцеїсти доводять, що вони вправні не лише у військовій справі, а і в науці та навчанні. Численні дипломи, грамоти, кубки з різноманітних конкурсів, змагань та олімпіад ледь вміщаються на стінах ліцею. Ліцеїсти беруть активну участь у міських та обласних заходах, а Чернігівський ліцей з ПВФП посідає чільне місце з-поміж споріднених навчальних закладів.

      «Усі наші ліцеїсти з вдячністю і гарними словами згадують ліцейське життя, приходячи до нас у гості після випуску», - запевняє Микола Шпак. Загалом за роки існування ліцею був зроблений 21 випуск. Путівку в життя отримали 3348 ліцеїстів, з яких до вищих навчальних закладів Міністерства оборони України вступили 1526 випускників, до вищих навчальних закладів інших силових структур держави - 473, до цивільних вищих навчальних закладів - 1180.

       На жаль, шестеро випускників Чернігівського ліцею з ПВФП загинули при виконанні військового обов’язку по захисту територіальної цілісності та суверенітету нашої держави. Кращих з кращих забрала з життя війна на Сході України. Вони для нас є символом відданості народу, героїзму і  щирого патріотизму.

       У ліцеї проводяться різноманітні виховні заходи національно-патріотичного спрямування. Самі ж юнаки вважають, що немає нічого почеснішого, ніж ліцейські погони, які відкривають шлях до дорослого життя і закладають перший щабель у їхньому бажанні стати справжніми захисниками України.

       Чернігівський ліцей по праву можна назвати школою справжніх чоловіків, які здатні у майбутньому прийняти естафету захисників України і служити задля миру і спокою кожного з нас.

Comments are now closed for this entry