forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

   13 лютого 2017 року в Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою відбувся вечір, присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав.  

   У багатьох військових конфліктах і миротворчих операціях на території інших країн брали участь і чернігівці, в тому числі працівники і випускники ліцею. Серед почесних гостей вечору були:

полковник запасу Сергій Пашко

   Із січня 1988 року по листопад 1988 року виконував інтернаціональний обов’язок у Демократичній Республіці Афганістан. Здійснив 277 бойових вильотів. 250 годин нальоту на штурмовику Су-25.

Нагороджений 2 орденами Червоної Зірки.

 полковник запасу Андрій Клигін

   Із  5 лютого 1986 року по 16 квітня 1987 року брав участь в бойових діях в Афганістані.  Нагороджений орденом Червоної Зірки.

 полковник запасу Володимир Довбенко

   Із вересня 1984 року по травень 1985 року воював солдатом строкової служби в Афганістані на посаді навідника-оператора БМП-2.  Брав участь у бойових діях з супроводу колон.

майор Сергій Дмитрієв – випускник ліцею 1997 року

   Учасник миротворчої місії ООН у Ліберії, Сьєрра-Леоне.

   Учасник антитерористичної операції на Сході України.

 майор Дмитро Гапоненко – випускник ліцею 1997 року

    Учасник антитерористичної операції на Сході України.

    На початку вечора всі присутні заспівали Державний Гімн України. Ліцеїсти вручили гостям квіти.

   У своєму виступі начальник ліцею Микола Шпак відмітив про те, що шестеро батьків ліцеїстів брали участь в бойових діях в Афганістані,  в колишній Югославії і Іраку у складі миротворчих місій ООН.  Він подякував також за активну участь у військово-патріотичному вихованні батьків ліцеїстів серед яких 32 є учасниками антитерористичної операції на Сході країни.  Результатом спільної виховної роботи є те, що більшість випускників ліцею традиційно обирають почесний шлях захисника Вітчизни, вступаючи до вищих військових навчальних закладів силових структур. Багато наших випускників брали і беруть участь в антитерористичній операції по захисту суверенітету і територіальної цілісності України.

   Микола Шпак закликав ліцеїстів успішно навчатися, мужніти, дорослішати і наполегливо готувати себе до випробувань, які зустрінуться на життєвому шляху.

   На вечорі зі спогадами виступили учасники бойових дій на території інших держав і антитерористичної операції.

   Продовжився вечір літературно-музичною композицією «Крізь горнила бойових дій». Під час її проведення була запалена поминальна свічка і всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих  у бойових діях на території інших держав та в ході антитерористичної операції. Серед них: 

підполковник Сабада Олександр Борисович  -  випускник ліцею 1996 року  

підполковник Горбенко Ігор Ігорович  -  випускник ліцею 2000 року

солдат  Ковтун Станіслав Григорович  -  випускник ліцею 2003 року

капітан Бутусов Юрій Юрійович  -  випускник ліцею 2006 року

старший лейтенант  Стельмах Олександр Миколайович   - випускник ліцею 2007 року    

солдат  Жеребило Вадим Володимирович  -   випускник ліцею 2011 року

   Проведення вечора сприяло вихованню патріотизму, гордості за свою Батьківщину, поваги до її захисників, вірності Військовій Присязі.

   У вечорі взяли участь заступники директорів загальноосвітніх навчальних закладів з виховної роботи – слухачі курсів при Чернігівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського.

Comments are now closed for this entry