Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою - загальноосвітній навчальний заклад ІІІ ступеня інтернатного типу з профільним навчанням та допрофесійною підготовкою, створений на базі Чернігівського вищого військового авіаційного училища льотчиків відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19 серпня 1992 року №490.

    Ліцей є закладом нового типу, який забезпечує надання вихованцям повної середньої освіти, визначеного державним стандартом, надає ліцеїстам знання та навички з військової та фізичної підготовки, виховує в них високі моральні якості, дисциплінованість, любов до військової служби та професії офіцера, готує їх фізично здоровими, вольовими юнаками, спроможними переносити труднощі військової служби.

    Чернігівський ліцей з ПВФП – єдиний заклад в Україні, де 38 ліцеїстів виконали мотиваційні польоти на реактивному літаку Л-39. Це перший в світовій історії приклад масового виконання польотів на реактивних літаках.

    Ліцей має великий досвід підготовки і виконання парашутних стрибків.

    Особлива увага приділяється патріотичному вихованню та військово-професійної орієнтації вихованців, що передбачає розвиток високих моральних почуттів і рис поведінки, а саме: любові до своєї Батьківщини. свого краю, рідної мови, традицій, культури, виховання хоробрості, мужності, готовності захищати свою державу.

    У ліцеї працюють різноманітні спортивні секції, проводяться спортивні свята та змагання, спартакіада з восьми видів спорту. Ліцеїсти успішно виступають на спортивних змаганнях на першість міста, області, України, а також на міжнародних змаганнях.

    За сприянням управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації значно поліпшилась навчально-матеріальна база закладу: відремонтовано навчальні аудіторії, введено у дію сучасні аудіторії, поліпшено побутові умови в казармі та їдальні, удосконалюється обладнання спортивної бази, гімнастичного містечка та їдальні.

    Сьогодні ліцей - це сучасний загальноосвітній середній навчальний заклад, у якому створені всі умови для отримання вихованцями якісної освіти та підготовки їх до навчання у вищих військових та цивільних навчальних закладах України.